כיצד ניתן להיפטר מדיסקים קשיחים באופן בטוח?

בעולם הדיגיטלי אנו מוקפים בסביבתנו היומיומית בהרבה מאד מדיה מגנטית – דיסקים המשמשים לשמירת מידע. בין אם מדובר בדיסק המוכנס לקורא ובין אם מדובר בכונן קשיח של מחשב, מדובר באמצעי שמירת מידע שמכילים אינפורמציה היכולה להיות מסווגת או חסויה.

מה עושים כאשר מסיבה כלשהי יש להיפטר מכונן או דיסק שכזה? כיצד ניתן לעשות זאת באופן שמבטיח שהמידע לא ישוחזר על ידי גורמים העלולים להזיק לנו?

 

מדוע חשוב להשמיד מדיה מגנטית כראוי?

כפי שציינו, על דיסקים וכוננים יתכן ויימצאו קבצים עם מידע רגיש. זה יכול להיות מידע מסווג או בעל חשיבות ביטחונית, זה גם יכול להיות מידע בעל חשיבות עיסקית. כך או אחרת, לכל אחד מאיתנו יש מידע שהוא / היא מעדיפים להשאיר חסוי ולכולנו הזכות הבסיסית לשמירה על פרטיות. 

זו הסיבה שיש להיפטר מכוננים או דיסקים שאנו מפסיקים להשתמש בהם, באופן שיבטיח שהמידע שהיה עליהם לא יוכל למצוא את דרכו לכל מיני גורמים שאיננו מעוניינים שתהיה להם גישה אליו.

 

כיצד משמידים מדיה מגנטית באופן בטוח?

ברוב המקרים ההשמדה נעשית על ידי תהליך של גריסה. ראשית ממיינים את המדיה על פי החומרים שמהם היא מיוצרת. כך ניתן להתאים את תהליך הגריסה לסוג החומר. המדיה נגרסת לחלוטין כך שלא ניתן לשחזר ממנה שום מידע – בין אם רגיש או לא.

את המדיה הגרוסה ניתן להשמיד לחלוטין, להטמין באתר ייעודי, מאובטח ומאושר או להחזיר ללקוח – לפי העדפתו. גריסת דיסקים היא הדרך הכי טובה להבטיח שהמידע שהיה עליהם לא יוכל להגיע לאף אחד או להיות משוחזר בשום דרך.  

 

מה אתם עושים עם מדיה מגנטית ישנה שלכם?

נכון שרובכם כלל לא חשב על הסוגייה לפני קריאת מילים אלו? רבים משליכים דיסקים ישנים לפח או מאפסנים אותם, בשלמותם – בתוך או מחוץ למכשיר בו שימשו ככונן קשיח – באיזו מגירה שכוחת אל. אתם ודאי בטוחים שאיש לא יגיע לשם ואת מי בכלל מעניין מה יש לכם על אותו כונן.

זכרו כי אנשי מקצוע מיומנים, המחפשים להשיג מידע שיכול לשמש אותם או שיוכלו למכרו לאלו המחפשים לרכוש – יוכלו להגיע לאותם כוננים ולהוציא מהם סוגי מידע שונים, בין אם אישיים או בעלי אופי פרטי, עיסקי, כלכלי ועוד.

 

איך אנחנו יכולים לעזור לכם להשמיד מדיה מגנטית?

אנחנו נוכל לעזור לכם לבצע גריסת דיסקים קשיחים וסוגי מדיה מגנטית אחרים, כך שהמידע שלכם הנמצא על אותם כוננים אשר אינם עוד בשימוש לא יגיע לידיים זרות או זדוניות. 

חשוב להדגיש כי לא מומלץ לנסות ולהשמיד כוננים קשיחים או דיסקים המכילים חומר רגיש בעצמכם – לגורמים פרטיים אין אפשרות לגרוס או להשמיד את הדיסקים הללו ושאר מדיה דיגיטלית באופן מוחלט, כך שאתם תשקיעו מאמצים כבירים על מנת להגיע למצב בו אתם חושבים שהכל בוצע כהלכה, אך בפועל תהיו חשופים לפגיעה זדונית על ידי גורמים המעוניינים להזיק לכם או לעשות עליכם רווח מבלי שאכפת להם שאתם תיפגעו מכך.

 

המוצר הנצרך ביותר כיום בעולם הינו: מידע. מגוון פעולות שנעשות על ידי גורמים מסחריים ברחבי העולם נועדו אך ורק להשגת מידע על כל מיני דברים, כולל צרכנים. פרטים קטנים ופשוטים שנראים לכם חסרי משמעות – שאתם מוסרים לעיתים מבלי להסס או לחשוד – משמשים גופים שיווקיים גדולים והם רוכשים אותם ממי שאסף את המידע, או אוספים אותו ישירות מהצרכנים. 

 

מטרת השמדת המדיה הדיגיטלית, על סוגיה השונים, אשר כבר אינה משמשת אתכם, היא לשמור עליכם באמצעות מניעה של זליגת מידע כלשהו והגעתו לידיים לא רצויות. הדבר נכון לגבי פרטים אישיים שעשויים להיראות לכם חסרי חשיבות, קל וחומר לגבי מידע שמראש ברור לכם שהוא רגיש ולכן הטמנתם את הכונן הישן בחלקה האחורי של איזו מגירה.

 

מה אנחנו נעשה עם הדיסקים הישנים שלכם?

קודם כל תנו לנו להרגיע אתכם – אנחנו לא נשתהה עם הטיפול בחומרים הרגישים שתפקידו בידנו. מיד עם הגעת המדיה שנאספה מכם, היא משונעת ישירות למתקן בו היא נגרסת ומושמדת.

אף אחד לא יבדוק מה המידע שעל הכוננים ואף אחד לא יעביר מידע או כוננים שלכם לגורם חיצוני. 

אנחנו נדאג להשמיד את הדיסקים שתמסרו לנו ואתם יכולים, כפי שציינו, לבחור אם להשאיר לנו להטמין את המדיה הגרוסה, או שאתם מעוניינים לקבל אותה חזרה לידכם. במקרה כזה, אתם תהיו אחראים למצוא לה את המקום המתאים – תוכלו להשמידה לחלוטין או לעשות בה כפי העולה על רוחכם. בכל מקרה, תקבלו מאיתנו אישור השמדה אותו אנו מנפיקים בסיום התהליך עבור כל לקוח.

 

דברו איתנו

חברת מיחזור עולם עוסקת, כבר מעל לשלושה עשורים, בתחום של מחזור מתכות ופסולת אלקטרונית, כמו גם טיפול נאות במדיה דיגיטלית שמעוניינים להשליך מבלי לסכן מידע. אנו פועלים לטובת איכות הסביבה של כולנו, ועוסקים בפינוי וטיפול בכל מיני סוגים של פסולת מתכת, אלקטרוניקה ומדיה.

אם אתם מעוניינים לקבל עוד פרטים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון שמספרו 08-9437535 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

צור קשר

דילוג לתוכן